- mleko owsiane inka

Czym charakteryzuje się mleko owsiane Inka?

Nie każdy chce lub może pić mleko, ale w dzisiejszych czasach dla nikogo nie powinien to być problem. W sklepach są bowiem dostępne zdrowe, w pełni wartościowe odpowiedniki mleka krowiego, które doskonale smakują, przechowują się i są przeznaczone do tych samych rzeczy. Mleko owsiane Inka to propozycja dla osób, które lubią połączenie mleka roślinnego ze sporą dawką wapnia i witamin.

Opis mleka owsianego Inka

Produkt ten jest doskonałą alternatywą dla mleka krowiego. Powstaje na bazie owsa i służy szczególnie tym, którzy nie mogą bądź nie chcą spożywać mleka zwierzęcego. Mleko roślinne posiada wszelkie niezbędne dla człowieka składniki odżywcze, które w postaci napoju roślinnego smakują orzeźwiająco. Co ważne, mleko owsiane:

– nie zawiera laktozy i cukru,

– ma prosty skład,

– zawiera wapń i szereg witamin,

– może być spożywane na ciepło i na zimno.

Konsystencja, zapach i smak są przyjemne i kuszące, dlatego warto mieć w lodówce przynajmniej jeden kartonik, tak na zapas.

Dla kogo mleko owsiane inka np. do kawy?

Mleko owsiane Inka może być spożywane zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci w dowolnej postaci. Smakuje zarówno jako samodzielny napój oraz jako dodatek do ciepłej kawy zbożowej Inka, lub tradycyjnie parzonej, czarnej kawy dowolnego producenta. 

Mleko to jest idealne dla osób, które potrzebują większej ilości wapnia. Ze względu na fakt, że mleko owsiane zawiera go znacznie więcej niż mleko krowie, może być spokojnie stosowane jako jego główne źródło. W każdej dobrze zbilansowanej diecie. Co istotne, mleko owsiane zawiera dużo błonnika i kwasu foliowego.

Co jeszcze warto wiedzieć? Mleko roślinne to propozycja dla wegan i wegetarian oraz dla osób, które preferują zdrowy tryb życia lub dla tych, którzy skrupulatnie liczą swoje kalorie. Spożywanie go pozwala również na kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Ponadto picie mleka z owsa poprawia poziom cholesterolu, co sprawia, że serce pracuje znacznie lżej. Decyzja o piciu mleka owsianego w zastępstwie krowiego jest ważna i naprawdę bardzo dobra dla organizmu.